Lignofix

Lignofix E-profi

Lignofix E-Profi je určený k velkoplošné preventivní povrchové ochraně nového nenapadeného dřeva, zdiva a omítek. Působí preventivně proti dřevokazným houbám (např. dřevomorce domácí), plísním a dřevokaznému hmyzu (např. červotočům, tesaříkům) v interiérech a exteriérech.
Ředění: 1:9
Barevné varianty: čirý, hnědý, zelený
Balení: 0,5kg, 1kg, 5kg, 10kg a 40kg

Lignofix I-profi

Lignofix I-Profi koncentrát je určený k preventivní povrchové impregnaci materiálů na bázi dřeva a dřeva proti dřevokaznému hmyzu a k ošetření dřeva, které je již napadeno dřevokazným hmyzem v interiérech (třída ohrožení 1, 2) a v exteriérech bez přímého a trvalého kontaktu s vodou a se zemní vlhkostí (třída ohrožení 3). Nanáší se ředěný na očištěné dřevo. Neovlivňuje funkčnost kontaktních difuzních folií.
Ředění: 1:4
Barevné varianty: čirý, zelený
Balení: 0,5kg, 1kg, 5kg, 10kg a 40kg

Lignofix I-profi OH

Přípravek je určen k preventivní ochraně již napadeného vzácného dřeva a historických předmětů dřevokazným hmyzem včetně jeho likvidace. Lignofix I-Profi-OH je určen k preventivnímu ošetření dřeva a materiálů na bázi dřeva proti dřevokaznému hmyzu (tesařík, červotoč) a k ošetření dřeva již napadeného dřevokazným hmyzem v interiérech – třída ohrožení 1,2 (střešní konstrukce, obložení, schody, podlahy, okenní rámy atd.) a v exteriérech bez přímého a trvalého kontaktu se zemní vlhkostí a vodou – třída ohrožení 3 (střešní podbití, dřevěné stavby, ploty, krovy atd.). Je vhodný pro ochranu vzácného dřeva a historických předmětů. Výhodou je možnost aplikace i při teplotě okolí nižší než +5 °C.
Ředění: neředí se
Barevné varianty: čirý
Balení: 0,4kg, 0,8kg, 4kg

Lignofix Super

LIGNOFIX SUPER je kapalný přípravek s preventivním účinkem proti dřevokazným houbám (např. dřevomorka), plísním a preventivním i likvidačním účinkem na dřevokazný hmyz (např. červotoč, tesařík). Je určen k povrchové impregnaci napadeného dřeva v interiérech (např. střešní konstrukce, podlahy) a v exteriérech bez přímého a trvalého kontaktu se zemí (např. střešní podbití, dřevěné stavby, ploty) a také k ochraně zdiva a omítek proti prorůstání dřevokaznými houbami. Nesmí být použit na dřevo přicházející do přímého kontaktu s potravinami, krmivy a pitnou vodou ani k ošetření dřeva na výrobu dětského nábytku a hraček.
Ředění: 1:19
Barevné varianty: čirý
Balení: 0,45kg, 0,9kg, 4,5kg